Хитър Ювентус отряза крилете на "орлите" в Рим

23:40
Ювентус победи Лацио с 1:0 като гост в среща от 35-я кръг на Серия А.

Преди почивката домакините имаха териториално превъзходство и владееха повече топката, но сериозни голови възможности пред вратата на Буфон липсваха.

В 33-а минута Сарате с пас между трима бранители намери Флокари в наказателното поле на Юве и нападателят веднага стреля с левия крак по диагонал, но Буфон с крак спаси.

Две минути по-късно Ювентус отправи първия си удар към вратата на домакините, като това бе и единствената стопроцентова голова възможност през първото полувреме. Дел Пиеро с мек пас пробва да изведе Симоне Пепе зад гърба на защитата на "орлите". Лихщайнер успя да пресече паса, но в опита си да избие, той насочи топката към Алесандро Матри, който получи коженото кълбо сам срещу Муслера. Острието на Юве мигновено стреля с левия крак, но стражът на домакините по брилянтен начин спаси.

В 39-а минута Сарате преодоля Мота по левия фланг на атаката на Лацио и нахлу в наказателното поле на противника. Аржентинецът финтира Киелини, нагласи топката на левия си крак и шутира, но топката прелетя над напречната греда.

Седем минути след началото на втората част Лихщайнер центрира отдясно на задна греда и Кристиан Броки получи шанс да шутира от точката на дузпата, но топката мина на сантиметри от горната греда на Буфон.

В 65-а минута Сарате с хубав пас изведе Флокари зад гърба на защитата на Юве. Таранът на домакините видя, че Киелини се засилва към него, провлачи крак и се строполи в наказателното поле, но реферът не се хвана на симулацията и не посочи бялата точка.

Три минути по-късно Ернанес отправи топовен удар от около 40 метра, като топката влизаше във вратата на Буфон, но стражът на Юве показа добър рефлекс и изби в корнер.

Десетина минути преди края капитанът на Лацио Кристиан Ледесма спря с нарушение една бърза контраатака на Юве и получи втори жълт картон, оставяйки своя тим с човек по-малко до края.

Ювентус опита да натисне в края и в 85-а минута хората на Дел Нери стигнаха до гол. Резервата Салихамиджич центрира отдясно, Тони се размина топката, но тя попадна в Симоне Пепе, който беше забравен от Лихщайнер на границата на малкия пеналт. Юношата на Рома овладя спокойно топката и с удар по диагонала я прати в долния ляв ъгъл на Муслера - 0:1.

"Бианконерите" задържаха преднината си до края и записаха ценна победа в дербито.