Тоти задмина Роберто Баджо при победа на Рома

11:38
Отборът на Рома победи Бари като гост с 3:2 в драматичен мач с три червени картона и още толкова дузпи, който ще бъде запомнен с постижението на капитана на "вълците" Франческо Тоти.

Тоти на два пъти изравняваше резултата в двубоя - първо с изпълнение на пряк свободен удар в 30-та минута, а след това от дузпа в 57-та, като с тези два гола той задмина великия Роберто Баджо във вечната класация на голмайсторите в Серия А.

Тоти вече има 206 попадения в италианското първенство и е на пето място сред голмайсторите за всички времена. Капитанът на Рома можеше да оформи своя хеттрик 10 минути преди края, но пропусна дузпа, а победата за гостите донесе Алеандро Роси в продължението на двубоя. През първата част Бентиволио и Хусклеп на два пъти извеждаха Бари напред, а Глик от домакините и Даниеле де Роси и Симоне Перота от гостите не завършиха мача, заради червени картони.