Интер обърна Чезена в продължението с два гола на Пацини

20:56
Интер победи Чезена с 2:1 като гост в мач от 35-я кръг на Серия "А".

През първото полувреме опасните ситуации пред двете врати почти липсваха. "Нерадзурите" се представиха слабо и трудно намираха път към вратата на добре организираните "водни кончета". Дефанзивната тактика на Чезена даде резултат преди почивката и първите 45 минути завършиха без отбелязан гол.

След почивката домакините, които с добрата си игра в края на сезона са на път да се спасят от изпадане, поведоха с гол на Игор Будан в 56-а минута. До края на срещата Интер натискаше и Джампаоло Пацини в 91-а минута изравни с хубав акробатичен удар. Три по-късно "нерадзурите" стигнаха до пълен обрат, отново с гол на Пацини. Бившият футболист на Сампдория получи чудесно центриране от Майкон и с глава реализира за 2:1.