Бенфика пречупи Брага у дома, но интригата преди реванша остава (видео)

23:58
Бенфика победи Спортинг Брага у дома с 2:1 в първи полуфинален мач между двата тима от Лига Европа.

Двубоят започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата и стигнаха до гол в 11-а минута. След центриране от корнер Луизао стреля с глава, стражът на гостите не изби добре и Кардосо прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада. Последваха минути, в които футболистите на Брага се задържаха по-продължително в половината на съперника. Не успяха да създадат нищо опасно в предни позиции, но поне държаха Бенфика далеч от своята врата. В средата на полувремето играта бе разпокъсана, а чистите голови положения липсваха. В 31-а минута обаче домакините издебнаха своята ситуация. Кардосо излезе на чудесна позиция, но ударът му мина над вратата. До края на първата част Бенфика бе по-активният отбор и в 44-а минута отново Кардосо излезе на стрелкова позиция и шутира. Шансът обаче не бе на негова страна и топката срещна страничната греда.

След почивката интересните моменти бяха повече, а головете заваляха. В 50-а минута Жардел изведе домакините напред. Само три по-късно обаче Вандиньо изравни, след като чудесно засече с глава центриране от фаул. В 59-а минута Бенфика отново поведе. Кардосо, който преди почивката направи два сериозни пропуска, вкара чудесен гол от пряк свободен удар за 2:1. След вихрените 10 минути, съперниците намалиха оборотите и до края на срещата играта бе доста разпокъсана. Футболистите на Брага организираха две опасни атаки, но не успяха да стигнат до изравнително попадение.