Литекс загуби от Зенит пред 150 зрители

16:25
Отборът на Зенит Санкт Петербург победи с минималното 1:0 българския Литекс Ловеч в приятелската среща, която се игра в Дубай, на стадион "Ал Ахли" пред 150 зрители.

Отборът на Дик Адвокат излезе напред в резултата още в 10-а минута, когато след двойно подаване Анюков нахлува остро в наказателното поле на Литекс отдясно и от малък ъгъл даде преднина за символичните домакини. Страхотно за ловчанлии се представя стражът им Голубович, който спаси чисти положения на Дани, Тимосчук и Павел Погребняк. За българите шанс за отбелязване на гол имаха Крум Бибишков и Ивелин Попов, но не успяха да реализират.

През втората част и двамата треньори извършиха множество смени като в игра за българите се появиха Тодоров, Барт, Венков, Том, Емил Ангелов, Цветанов, Цветков, Бенгюзов и Диего. По-добрата игра на Литекс през вторите 45 минути за съжаление не успя да повлияе на цифровото изражение на срещата. В 53-а минута Емил Ангелов хитро изведе Том, който изскочи фронтално срещу Малафеев но топовният му шут облиза лявата греда.

Звездата на Зенит Андрей Аршавин не бе в групата на Зенит след като отлетя за Лондон да урежда личните си условия около трансфера в Арсенал.

Литекс - Зенит - 0:1

0:1 - Анюков - 10 мин.

Ето и стартовите съставите на Литекс и Зенит:
Литекс: 1. Голубович, 16. Манолев, 4. Петков, 22. Николов, 23. Занев, 25. Кишишев, 24. Шандор, 10. Сандриньо, 15. Дока, 32. Попов, 18. Бибишков
Треньор: Станимир Стоилов

Зенит: 16. Малафеев, 22. Анюков, 4. Крижанац , 14. Глубочан, 5. Ким Донг-жин, 27. Денисов, 18. Зирянов, 44. Тимосчук, 20. Файзулин, 8. Погребняк, 19. Дани
Треньор: Дик Адвокаат