Волфсбург запазиха надежда да остане в елита след победа над Кьолн

20:30
Волфсбург победи Кьолн с 4:1, с което записаха първата си победа под ръководството на треньора Феликс Магат и запазиха надеждите си да останат в елитната дивизия с оставащи три мача.

Хърватският нападател Марио Манджукич отбеляза два пъти през първото полувреме, а резервата Ашкан Дежага вкара още два гола през второто полувреме, след като Себастиан Фрайс от Кьолн се възползва от грешка на Диего Беналио. Магат се върна във Волфсбург миналия месец, след като през 2009 година ги доведе до триумф в Бундеслигата.

В момента отборът му е на 16-то място. Лидерите в Бундеслигата Борусия Дортмунд се наложи да отложат празненствата си за титлата, след изненадващата загуба с 1:0 от Борусия Монкенгладбах. Дортмунд са с 69 точки, а вторите Байер Леверкузен са на 64 след победа над Хофенхайм с 2:1.