Милан излъга Бреша, вече докосва Скудетото (видео)

21:52
Милан победи Бреша с 1:0 като гост в мач от 34-я кръг в Серия "А".

Преди почивката, "росонерите" не направиха достатъчно, за да открият резултата. Силен далечен шут на Кларънс Зеедорф, отразен от стража на домакините и пропуск на Антонио Касано от удобна позиция бяха единствените добри положения за "червено-черните" през първите 45 минути. Бреша прие играта в собствената половина, но не изпадаше в глуха защита и дори веднъж сериозно застраши вратата на Милан. Удар на Едер отляво обаче бе уловен от Абиати.

През втората част отново Милан бе по-активният отбор, но домакините се противопоставяха успешно. Чистите голови положения липсваха, а темпото на игра не бе високо – развой изцяло по вкуса на Бреша. В 81-а минута "росонерите" оцеляха след чудесен удар от фаул на Диаманти, попаднал в напречната греда. Секунди по-късно обаче Милан издебна своя момент. След чудесна контра, Касано изведе Робиньо сам срещу стража на домакините и бразилецът реализира – 1:0 за гостите. В 88-а минута Абиати спаси победата за своите, след като отрази шут на Диаманти.