Интер на върха, Моуриньо на трибуните

23:31
Интер победи Сампдория с 1:0 в късния неделен мач от програмата на Серия А и си върна лидерската позиция в Италия.

Най-интересното положение през първата част създаде...Жозе Моуриньо. Португалецът отправи гневна реплика към съдията и бе изгонен малко преди края на полувремето.

В 45-а минута натискът на "нерадзурите" се увенча с успех след гол на Адриано.

В 60-а минута Деян Станкович нацели греда с хубав удар от далеч. Шест минути по-късно вратарят на Сампдория Лука Кастелаци парира шут на Съли Мунтари.

В 79-а минута "моряците" имаха претенции за дузпа при сблъсък между Иван Кордоба и Джампаоло Пацини, но такава не бе отсъдена. До края резултатът остана непроменен, въпреки шестте минути добавено време.

С победата Интер отново дръпна с 3 точки на върха в Италия. Отборът на Моуриньо има 46 точки, Ювентус е втори с 43, а Милан трети с 40.