Борусия Дортмунд докосва титлата на Германия

20:43
Борусия Дортмунд продължи похода си към титлата в Германия през този сезон, след като взе класическа победа с 3:0 при домакинството си на Фрайбург.

"Жълто-черните" вече имат преднина от осем точки пред основния си съперник за салатиерата Байер Леверкузен, който по-рано днес падна с 1:5 при гостуването на Байерн Мюнхен.

Гьотце откри за "жълто-черните" в 23-а минута, а Роберт Левандовски се разписа за 2:0 в 43-а минута. Класическото 3:0 за Борусия оформи Гройкройтц в 78-та минута.

До края на сезона в Германия остават четири кръга, като Борусия Дортмунд има 69 точки, а "аспирините" са втори с 61 точки.