Валенсия задържа третото място след класически успех

12:19
Решителни голове на Валенсия през второто полувреме срещу последния клуб в класирането на Ла Лига - Алмерия, донесоха успеха на "прилепите" с 3:0, след който те продължават да задържат третото място в Ла Лига.

С днешния успех Валенсия дори увеличи на девет точки преднината си пред четвъртия Виляреал, след като победи "жълтата подводница" с 5:0 в миналия кръг. Роберто Солдадо откри резултата в двубоя срещу Алмерия след гол в 51-та минута, преди Мариус Станкевичиус да удвои преднината на тима си. Резервата Жорди Алба оформи класическия резултат с попадение в 81-та минута.

В други мачове от Ла Лига, Хетафе надви Севиля с 1:0 след гол на Мику в 76-та минута, докато Малага отнесе Майорка с 3:0 у дома. Фернандес и на два пъти Баптища бяха точни за домакините.