Барса наказа и единствения си екзекутор през сезона

09:28
Барселона продължава безпощадния си триумфален път към титлата в испанската Примера. Този път жертва на каталунците стана Нумансия – единственият тим, който още в първия кръг от сезона успя да победи отбора на Гуардиола. Тогава срещата завърши 1:0 в полза на Нумансия, но снощи прошка нямаше. Барса спечели с 4:1 и увеличи преднината си на цели 15 точки на върха в класирането.

Първото полувреме гостите устискаха 0:0, но след почивката каталунците бяха безпощадни.

В 49-а минуа Лионел Меси вкара след пас на Дани Алвеш. Четири минути по-късно Самуел Ето\'о отбеляза второ попадение. В 61-а минута обаче Нумансия върна един гол след страхотен шут на Баркеро от пряк свободен удар.

Радостта на гостите трая кратко. Тиери Анри вкара трети гол след красива атака, а Меси фиксира и крайното 4:1 в 76-а минута.

В другия мач от снощи Виляреал се провали у дома и стигна само до 1:1 срещу Осасуна. Роси откри за "Жълтата подводница" в 28-а минута, но Дади изравни в 65-а.