Дяволът Бербатов наказа бившия си тим

21:12
С гол на Димитър Бербатов в 37-а минута Манчестър Юнайтед успя да обърне Тотнъм от 0:1 до 2:1 и се класира за следващия кръг на турнира за ФА Къп.

Роман Павлюченко изненада неприятно "Червените дяволи" още в 5-а минута. В 35-а Пол Скоулс изравни за домакините. В 37-а минута Майкъл Карик подаде на Бербатов, който вкара за 2:1 в полза на своя отбор.

През второто полувреме Юнайтед контролираше мача, но в 84-а минута Дос Сантос пропусна да изравни за Тотнъм. В крайна сметка до промяна на резултата не се стигна и "Червените дяволи" спечелиха с 2:1, въпреки че допуснаха напрежение пред вратата си в последните минути. "Шпорите" ще имат възможност за реванш на 1 март, когато двата тима се срещат във финала за "Карлинг Къп".

Съставите на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: Фостър, О’Шей, Невил, Видич, Фабио да Силва, Велбек, Карик, Скоулс, Роналдо, Бербатов, Тевес

Тотнъм: Алнуик, Гънтър, Чорлука, Доусън, Асу-Екото, Бентли, Хъдълстоун, Зокора, Бейл, Модрич, Павлюченко