Легендарен вратар заби своя гол номер 101 (видео)

11:25
Легендарният бразилски вратар Рожерио Сени продължава да увеличава головата си сметка. 38-годишният страж на Сао Пауло отбеляза попадение номер 101 в кариерата си при снощната убедителна победа на "трикольорите" с 4:1 срещу Нороесте. Сени откри резултата в 35-ата минута, а после неговите съотборници сравнително лесно стигнаха до изразителния успех.

Преди две седмици Рожерио Сени вкара юбилейния си стотен гол, и то в дербито срещу Коринтианс. Според Международната федерация по футболна история и статистика (IFFHS) обаче, той има 99 попадения. От IFFHS не признават два от головете на стража, реализирани в неофициални приятелски срещи срещу сборен отбор на Сантос и Фламенго и срещу руския Уралан (Елиста).

Въпреки това, Сени е недостижим в листата на голмайсторите сред вратарите. На второ място е Хосе Луис Чилаверт (Парагвай) с 62 попадения, трети е Рене Игита (Колумбия) с 41 гола, а четвъртото място делят българинът Димитър Иванков и Хорхе Кампос от Мексико с по 40 гола.