Валенсия потопи дълбоко "Жълтата подводница"

08:50
Роберто Солдадо и Хуан Мата вкараха по два гола за успеха на Валенсия с 5:0 над Виляреал, след който домакините се утвърдиха на третото място в испанското първенство.

Солдадо откри резултата преаз първата част, а след това две попадения добави Мата. И Евер Банега се записа сред голмайсторите, преди Солдадо да забие последния пирон в ковчега на местния враг. Втората поредна победа на Валенсия пък прати тима на шест точки пред "Жълтата подводница" в преследването на директно участие в групите на Шампионската лига.

В друг мач от Ла Лига, Атлетико Мадрид излезе шести след класически успех с 3:0 над Реал Сосиедад. Филипе Луис откри резултата след отлично отиграване с пета на Диего Коста. Марио Суарес пък удвои преднината на домакините в края на първата част след добра работа на Хосе Антонио Рейес. Серхио Агуеро оформи крайния резултат с трети гол 11 минути преди края.