Стилиян с цял мач при важен успех на Астън Вила

08:35
Астън Вила успокои страховете от изпадане и се изкачи до 14-ото място във Висшата лига след домакинския успех с 1:0 над Нюкясъл.

Гол с глава на Джеймс Колинс през първото полувреме донесе трите точки на Вила, но като цяло домакините можеха да вкарат още голове в този изпълнен с много положения двубой. Попадението падна в 24-та минута, когато центриране на Ашли Йънг от фаул намери Колинс, а последният прати топката покрай вратаря на Нюкасъл Стив Харпър. За домакините цял мач изигра капитанът Стилиян Петров, а Вила бяха близо до гол и в още няколко случая.

Първо Дарън Бент пропусна да направи 2:0, след като ударът му с глава отблизо мина над вратата. Стюарт Даунинг пък за малко да се разпише след хубаво удар от 20 метра. В последните минути на мача и гостите показаха зъби, като два удара на Льовенкрандс бяха спасени от Фридъл.

С тези три точки Вила е на пет пункта от зоната на изпадащите шест кръга преди края.