Милан "избяга" на три точки пред Наполи след успех над Фиорентина

23:43
Милан победи Фиорентина с 2:1 като гост в мач от поредния кръг на италианската Серия "А".

Двубоят започна чудесно за "росонерите", които откриха резултата с гол на Кларънс Зеедорф в 8-а минута. Асистенцията бе на Алешандре Пато. Домакините демонстрираха желание да променят развоя на срещата, но не направиха достатъчно, за да изравнят. Пато – най-добрият за "червено-черните" в тази среща, покачи на 2:0 в 41-а минута след пас на Кевин Принс Боатенг.

След почивката мачът бе динамичен и равностоен. Фиорентина успя да намали на 1:2 в 79-а минута с гол на Хуан Мануел Варгас. След попадението "виолетовите" натиснаха и потърсиха втори гол. В 87-а минута Златан Ибрахимович бе изгонен, но и това не помогна на домакините да изравнят.

С победата "росонерите" отново дръпнаха на 3 точки пред Наполи на върха в класирането.