Литекс и ЦСКА не се победиха в Ловеч

22:51
Литекс и ЦСКА завършиха наравно в дербито от 21-я кръг на родната "А" група.  Двубоят на Градския стадион в Ловеч приключи при резултат 0:0.

Срещата започна на много високо ниво, като още от началото двата отбора показаха, че ще търсят победата. Първо Спас Делев пробва далечен изстрел в 9-а минута, но топката му бе отбита в корнер. След това и домакините организираха няколко атаки, но без хубав завършващ удар. В следващите минути играта се пренесе в средата на терена с поделено надмощие между двата тима. Още в началото на срещата халфът на Литекс Христо Янев един от пръстите на ръката си и бе откаран в болница за лечение. На негово място в игра Любослав Пенев пусна Румен Руменов. Петър Занев стреля от пряк свободен удар в 28-а минута, но ударът му бе много неточен и не създаде проблем на Иван Караджов. Последваха силни моменти за ЦСКА, като на два пъти на добра позиция се озоваваше Спас Делев, но бранителите на домакините се справяха с нападателя на "червените". Страхотно неразбирателство в отбраната на Литекс в 38-а минута след центриране на Тонев отдясно едва не доведе до чисто положение пред Спас Делев, но топката му бе изчистена в последния момент. В 42-а минута за момент страстите се нажежиха в центъра на терена след нарушение на Маркиньос, но до инцидент в разправията между играчите не се стигна.

Пет минути след началото на втората част първо Том направи зрелищен пробив, а след това Дока стреля много силно от средна дистанция, но топката премина на сантиметри от страничната греда на Караджов. В 58-а минута Пенев замени нападателя Папа Диуф с опитния таран Светослав Тодоров. Последваха силни минути за домакините, като отново шут на Дока затрудни Иван Караджов, но все пак стражът на "червените" се справи. В 76-а минута на мача Вван Бандаловски и Дока влязоха в съприкосновение в наказателното поле на ЦСКА, но дузпа за Литекс не бе отсъдена. Най-чистият пропуск до момента дойде в 79-а минута, когато Маркиньос се озова сам срещу Виничиус Баривиейра, но прехвърлящият удар на бразилския халф на ЦСКА мина на сантиметри от целта. Две минути след това пък домакините пропуснаха 100-процентово положение, когато Дока центрира, а Джерманович с плонж от близко разстояние едва не вкара. Три минути преди края на редовното време Борис Галчев от ЦСКА бе изгонен от игра за получаването на втори жълт картон. Нарушението на халфа на "армейците" бе срещу Дока.До края на мача Литекс осъществи сериозен натиск, но не успя да отбележи попадение и срещата завърши наравно.