Интер надви Киево и пак диша във врата на Милан

10:42
Интер се завърна на пътя на победата след две пореднизагуби, след като надделя над Киево с 2:0 в мач от Серия "А", игран на стадион "Джузепе Меаца".

Интер загуби градското дерби с Милан, и то с 0:3, а след това записа и поражение с 2:5 у дома от Шалке в Шампионската лига. В двубоя с Киево, "нерадзурите" имаха пълен контрол, но едва в 65-та минута Камбиасо успя да изведе тима си напред. Той пое пас от Майкон и видя как ударът му рикошира в защитник, а след това се удря в горната греда, преди да посети мрежата на "магаретата". Майкон пък удвои в 84-та минута.
Актуалните шампиони на Италия отново се върнаха на второ място, на две точки зад Милан и на една пред Наполи. Р

ома пък запази надежди за място в Шампионската лига, сразявайки като гост Удинезе с 2:1. Победата дойде драматично, като първо Тоти откри от дузпа, преди Ди Натале да изравни. Победен гол на Принца на Рим в 90-та минута обаче донесе трите точки на римляните.