Монако изненада Лил и върна интригата в Лига 1

10:36
Монако увеличи шансовете си да се спаси от изпадане, след като победи с 1:0 лидера в Лига 1 Лил и нанесе сериозен удар по шампионските му амбиции.

Южнокореецът Чу-йонг Парк вкара единствения гол в мача в 11-та минута, а срещата ще се запомни с грубата игра на двата тима. Шест играчи на Монако получиха жълти картони, а нападателят на Лил Жервиньо бе изгонен в 32-та минута. Кот д'ивоарецът получи наказанието заради това, че блъсна бранителя на противника Адриано, след като бразилецът влезе остро в краката му. Победата на Монако пък извади тима от зоната на изпадащите и го постави на 14-о място. Лил пък може да остане само на точка пред Марсилия, ако шампионите победят Тулуза днес.

ПСЖ остави Каен на само точка над зоната на изпадащите след победа като гост с 2:1. Кристоф Жае откри резултата за гостите в 12-та минута, а Клемент Шантом удвои преднината им в 68-та минута, пред Хамума да отбележи почетен гол за Каен в продължението. Победата изведе ПСЖ на точка от четвъртия Лион, като борбата за местата в турнира Лига Европа продължава. Днес Лион домакинства на Ланс. Оксер се срина до 18-та позиция след равенство 2:2 у дома със Сент-Етиен. Еманюел Ривиер изведе гостите напред в 26-та минута, но Денис Олич изравни малко преди почивката. Аубамейанг отново даде преднина на Сент-Етиен в 70-та минита, но 10 минути по-късно Дариуш Дудка оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа. Отборите от средата на таблицата Лориен и Сошо направиха 1:1, докато последният Арле спечели точка срещу Бордо след 0:0. Валенсиен пък завърши наравно 1:1 с Нанси. В късния мач, третият Рен падна като гост от Брест с 0:2.