Барса се измъчи, но не допусна изненада срещу Алмерия

22:52
Барселона трудно победи последния в Примера Алмерия с 3:1 като домакин в среща от 31-я кръг на испанското първенство.

Изненадващо гостите излязоха напред в резултата в 50-а минута. Първо Давид Вия стреля опасно към вратата на Алмерия и след рикошет топката се удари в гредата, а в следващия момент Пабло Пиати организира мълниеносна контраатака, която завърши с прецизен удар на Корона, който преодоля Хосе Пинто за 0:1.

Три минути по-късно Вия бе фаулиран в пеналта на гостите и реферът отсъди дузпа за шампионите. Лионел Меси прати Диего Алвеш в грешния ъгъл - 1:1.

Четиринайсет минути по-късно след центриране от корнер на Меси Тиаго с глава изведе Барса напред в резултата. Два дни преди своя 19-и рожден ден юношата на каталунците си направи страхотен подарък, вкарвайки първия си гол в Примера.

До края на срещата играта на Барса не спореше особено, като в домакините се усещаше известна нервност, която пречеше на каталунците да разкрият своя огромен потенциал в нападение. Все пак възпитаниците на Гуардиола успяха да забият и трети гол в първата минута от даденото от съдията продължение. Топката бе изчистена от играч на Барса в половината на гостите, където Лионел Меси се възползва от грешка на противниковата отбрана, открадна топката и останал сам срещу Диего Алвеш, той стреля с левия крак и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, оформяйки крайното 3:1.

Така Барса остава начело в Примера и запази преднината си от осем точки пред втория Реал Мадрид.