Евертън превзе "Молиню" с три прекрасни попадения

16:43
Страхотна победа с 3:0 записа тима на Евертън при гостуването на Уулвърхямптън в първата среща от програмата на Висшата лига за този уикенд.

"Карамелите", които имат сериозни проблеми с контузени играчи, успяха да поведат в резултата в 21-та минута, когато Джърмейн Бекфорд засече с глава остро центриране на Леон Осман от десния фланг. Фил Невил пък направи 0:2 в 39-та минута след невероятен изстрел от границата на наказателното поле. Резултат стана 0:3 в 45-та минута, когато руският национал Динят Билялетдинов се пребори за една топката в средата на терена, напредна и с уникален шут с левия крак не остави никакви шансове на Уейн Хенеси. По този начин, Евертън записа чиста мрежа за втори път в последните си 16 мача в лигата.

"Карамелите", освен това, вече нямат поражение в последните си шест мача във Висшата лига - четири победи и два равни. Евертън е седми в класирането с актив от 44 точки, а "вълците" са на препоследното, 19-то място, с актив от 32 точки.