Ван дер Саар, Рейна, Буфон...Гошо вратарчето е № 1, пуска най-малко!

10:51
Стражът на Левски Георги Петков е вратар № 1 в Европа, сочи анализ на международната система за база данни IMScouting.

810-е минути, в които е бил на вратата на Левски, Петков е пуснал само един гол и то от дузпа. Това е поредното признание за национала, който не един и два пъти спаси държавния ни тим и клубния си отбор Левски от грандиозни резили.

След Петков, втори в класацията е стражът на Лех Познан – Иван Турина, който за 630 минути е получил 2 гола във вратата си. Вратарят на Манчестър Юнайтед Едвин Ван дер Саар примерно, се нарежда на пето място според анализа. Холандецът е получил 8 гола за 1732 изиграни минути.

Друг български вратар също намира място в класацията. Карамфил Илчев от Черно море Варна заема престижното 19-о място с получени 7 гола в 1080 минути.

25.01.2009 22:42

Браво Гошееее ти си номер едно !!!!!!!!!!

Lucas_Podolski
24.01.2009 19:17

Какво ни ебават тия??? Да не споменавам че свесните чорбета се броят на пръсти (т.е. тия дето могат да ти кажат малко пожече от Бате и Жилина и дето са наясно на какжо им прилича отборът)
А като Гошо играе срещу Миньор и Беласица, не виждам Пиф пияницата и "Белия Българин" Беконов къде са в класацията!!!!

bacardy_breezer
24.01.2009 17:37

Що не коментират чорбарите бе *sad* Айде само ни ебават ма в последните 2 статий - "ЛЕВСКИ ЕДИНСТВЕНИЯ БГ ОТБОР В ТОП 200" и тази статия няма нито 1 прасе *joking* Иначе Гошо Петков е най-добрия няма спор,не ми се иска да го губим ,но му желая да премине лятото в някой голям отбор и да се докаже.Още не е стар (за вратар) - за пример Ван дер Саар е на 38 и продължава да пази и то отлични.Петър Шмайхел играе до 4о-годишна възраст ,а Оливър Кан до 39.Петков е на 32 и има шанс да се реализира в някои добър отбор,защото той наистиина го заслужава

gerrard_888
24.01.2009 17:12

Браво Гошо , заслужаваш го за пореден път доказа на всички 4е си една класа над тях

markata1988
24.01.2009 17:04

Вие май не четете хубаво, брои се брой изиграни минути, брой голове получени в мрежичката, а не колко минути не си допуснал гол *wink* И САМО ЛЕВСКИ АЛЕ И САМО ЛЕВСКИ ОБИЧАМЕ ТЕЕ

iksvel
24.01.2009 15:26

Ван дер Саар няма да подобри рекорда на Чех, понеже ще допусне гол още днес. *wink*

topmo3
24.01.2009 15:20

Васко чех има 1407 минути без гол.. и аз това се чудя *smile*даже като играят манчестър ю се говори от коментаторите че на ван дер саар има 1200 и нещо и не му остава много да мине рекорда на петър чех

VasilGeorgiev
24.01.2009 15:11

Е нали Чех нямаше попадение във вратата над 1000 минути? Как така изведнъж Петков първи?

Frankie_Lampard
24.01.2009 15:09

Аз съм от ЦСКА , но наистина Георги Петков е най-добрият вратар в Б-я.Не може да се каже , че и в Европа ще бъде на някое от първите места, след като играе за Левски , защото играе срещу отборчета като Бела , а не срещу колоси като Юве или Реал. А колкото до machocka пише се ДУЗПА ! *joking* и до феновете на Левски .. "Какво повече трябва да направи Гошо за да го признаят феновете на ЦСКА" .. това е смешно , защото не трябва да се казва какво трябва да направи той за да докаже.. , ами какво трябва да направи той за да спаси Левски от РЕЗИЛА , както е казано по горе в статията . Моля ви просто си мълчете и не се обаждайте , защото ако не беше Петков ви виждах вече на 3-тото място

machocka
24.01.2009 14:56

ХЕЙ ГОГА !!! ДАНО ВИНАГИ ДА СИ НА 1-ВО МЯСТО !!! И АКО БЕШЕ СПАСИЛ ДУСПАТА ЩЕШЕ ДА СИ БЕЗСПОРЕН ШАМПИОН !!! *cigarette* ( СИН ДО ГРОБ )

paunQ
24.01.2009 14:40

Ах, ти си голям инат май, а? Нали и защитниците са от значение.. Ако защитниците са слаби е нормално да му вкарват по 5-6 гола на мач. Ако са от ранга на Тери, Карагър, Пуйол, Фърдинант едва ли ще му вкарват толкова голове.Максимум по 1 на мач... Нали така? Тази тема много можем да я обсъждаме и до консенсус няма да стигнем. Всеки си има своя гледна точка. Моята е тази. *joking*

MISTERIY
24.01.2009 13:09

едно е да играеш срещу Миньор, беласица, Спартак и т.н. едно е да играеш срещу Челси, Ливърпул,Тотнъм и т.н. ... Нали се сещате че ако Петков играеше в някакво свястно първенство едва ли щеше да е такава статистиката. Но все пак си е добър вратар поне пази добре за националния...

svetlio_vn
24.01.2009 13:08

Георги Петков е уникален вратар и трябва да бъде неизменен титуляр на вратата на българския национален тим , въпреки че Иванков прави по-малко грешки отколкото преди . А ако някой пак спомене мача със Сърбия , значи , че е с превръзка на очите и е изключително необективен . Ако не беше Петков , отивахме минимум на десятка , дори и по-зле .

cskafena
24.01.2009 13:03

Аз сам "червен шампион" но не мога да кажа че жорето не е №1 вратар в БГ браво Гоше.Браво БАТЕ . Браво Жилина *evil*

charpaka
24.01.2009 12:28

Какво повече трябва да направи Гошо за да го признаят феновете на ЦСКА? Много добре си спомням като Гошо беше славист и не можеха да го изкарат от кръчмата... Едвам го спасиха за футбола, но като попадна в Левски се мобилизира и показа какво значи Номер 1 в Европа.
Гошо ти ни остана бате, заедно с Гонзо. Не ни напускайте никога!!!

arsen
24.01.2009 12:00

Може би Петков трябваше да бъде обявен за футболист на България за 2008,мислите ли?Поредно признание за този великолепен вратар,за съжаление Левски и въобще България са тесни за способностите му.БРАВО БРАВО,ГОШО.

SaDisTa
24.01.2009 11:15

Абе Петков няма кой да му стъпи на малкия пръст в България,нормално да получи макар и само признание в Европа.Това хич не е малко.Някой от вас сигурно и това не са получавали за да го обсъждат така че няма кво да коментирам.Мога само да се радвам за Гошо Вратарчето и да му пожелая все така да ни радва в изявите си в Левски и Нац.отбор !

sinqlavina

Ако не беше той най-вероятно щяхме да паднем 10 на 1 от Сърбия и да ти припомня ,че спаси 2 дуспи на Сава Милошевич.

Dumbi
24.01.2009 11:08

Какво да се обажда "чорбата", титлите и признанието в България струват ли колкото онези в Западна Европа .... хайде вижте ни цялостното състояние на футбола, че да се радваме на такива признания. Тя самата титла не струва пукната пара, та едно такова признание. Нали го видяхме колко е добър със Сърбия .... и в Шампионската лига, я да мерим там? Качествен е, най-добрият е в България, но до там ....

sinqlavina
24.01.2009 11:00

Още един голям плюс за България.И още едно доказателство, че нашата страна произвежда големи таланти.Браво на Георги Петков и само напред.

pleven94
24.01.2009 10:57

Абее чорбата още ли не се е обадил !!!Иначе браво на Гошо вратарчето е това е българия