Атлетико потопи Осасуна с хеттрик на Диего Коща

09:07
Нападателят Диего Коща отбеляза три гола за победата на Атлетико Мадрид с 3:2 при гостуването на Осасуна в мач от 30-ти кръг на испанската Ла Лига.

Домакините откриха резултата в 31-та минута чрез Кике Сола, но само седем по-късно Коща изравни, останал сам срещу вратаря на Осасуна. 15 минути след началото на второто полувреме "дюшекчиите" вече водеха, след като Коста отбеляза второто си попадение в двубоя. Само три минути по-късно бразилският нападател оформи своя хеттрик с третия си гол в двубоя. Малко след това Хуан Антонио Рейес пропусна да вкара четвърти гол за гостите, след като изпусна дузпа. 10 минути преди края Некунам отбеляза дузпа за Осасуна, но това бе всичко, до което стигнаха домакините, и двубоят завърши при резултат 3:2 за Атлетико.

Останалите резултати: Депортиво - Майорка 2:1, Еспаньол - Сантандер 1:2, Леванте - Малага 3:1, Реал Сосиедад - Еркулес 1:3, Севиля - Сарагоса 3:1.