Наполи, Лече и Катания с важни победи в Серия "А"

18:23
Лече победи Удинезе у дома с 2:0 в мач от поредния кръг в италианската Серия „А”.

Преди почивката съперниците не успяха да си вкарат, но три минути след подновяването на играта Бертолачи изведе тима от „Виа Дел Маре” напред в резултата. В 65-а отново той затвърди успеха на своите.

Катания разби Палермо с 4:0 в дербито на Сицилия.

Всички попадения паднаха през второто полувреме. В 48-а Балдзарети си отбеляза автогол, а в 61-а Бергесио покачи на 2:0. Ледесма в 67-а и Песче в 77-а оформиха крайното 4:0.

Чезена и Фиорентина завършиха 2:2.

Хименес изведе домакините напред в 18-а минута, но с голове на Джилардино в 35-а и Монтоливо в 69-а „виолетовите” обърнаха резултата. Касерта в 86-а изравни.

Парма загуби у дома с 1:2 от Бари.

Валери Божинов се появи като резерва през втората част и асистира на Амаури за изравнителното попадение. В продължението на срещата обаче гостите отбелязаха втори гол и стигнаха до успеха.

Киево и Сампдория завършиха 0:0, а Каляри победи Дженоа навън с 1:0.

По-рано през деня Наполи надви Лацио в голов трилър с 4:3.