С два гола на Спас Делев ЦСКА победи Сливен

19:45
Отборът на ЦСКА победи Сливен в мач от 20-я кръг на "А" футболната ни група. Двубоят на Националния стадион "Васил Левски" приключи при резултат 2:0 за "червените".

И двете попадения за състава на Милен Радуканов отбеляза нисичкият нападател Спас Делев, а като цяло през първата част домакините имаха тотално игрово и териториално предимство над съперника си.

Първото попадение за ЦСКА падна още в 8-а минута, когато хубав пас на Тонев зад защитата на Сливен бе овладян от Делев, който хладнокръвно откри резултата с удар от близко разстояние. Вторият си гол Спас Делев вкара в 31-а минута, когато Емил Гъргоров центрира, след това Шеридън отклони с глава, а Делев довкара топката. При вторият гол имаше засада на играча на ЦСКА, която обаче не бе маркирана от съдиите.

През второто полувреме домакините отново бяха значително по-добрият отбор, но темпото на игра спадна и нови попадения не бяха реализирани.

Стартови състави:

ЦСКА: Иван Караджов, Костадин Стоянов, Тодор Янчев (к), Спас Делев, Румен Трифонов, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Емил Гъргоров, Александър Тонев, Килиън Шеридън, Грегъри Нелсън