С гол на Мартин Петров България надви Кипър в контрола

21:48
България победи Кипър с 1:0 като гост в контролна среща, играна в Ларнака.

В началните минути на срещата темпото бе ниско, като домакините владееха повече топката и действаха по-агресивно в централната зона. Головете положения бяха рядкост, като в 18-а минута след центриране от фаул в българското наказателно поле, Митидис с гласа прати топката в мрежата, но реферът отмени това попадение заради засада.

С течение на времето българите поизравниха и в 24-а минута след центриране на Манолев отдясно, Генков се добра до топката и стреля с глава над вратата. Три минути по-късно Мартин Петров подаде на Занев по лявото крило и бранителят центрира балонно на задна греда, където сам бе оставен Манолев, който от малък ъгъл шутира от воле, но ударът му бе неточен.

В 30-а минута Стилиян Петров отправи удар от далечна дистанция, но не уцели рамката на вратата.

Шест мнути по-късно топката бе изчистена напред към Генков, който с глава изведе Мартин Петров зад гърба на защитата на противника. Крилото на националите финтира стража и от малък ъгъл прати топката в мрежата.

След този епизод българите продължиха да диктуват събитията на терена и в крайна сметка се оттеглиха на почивка с гол аванс.

В началото на втората част нашите пак имаха трудности при изнасянето на топката, тъй като противниковите полузащитници пресираха агресивно в половината на гостите. Въпреки това, в 48-а минута Мартин Петров можеше да вкара втори гол, след като отправи плътен удар по земя от границата на наказателното поле, но вратарят улови.

В 62-а минута кипърците стигнаха до стопроцентово голово положение след груба грешка на Костадин Стоянов. Бранителят на ЦСКА пробва да надскочи Матидис при едно дълго подаване към нападателя. Стоянов обаче остана под топката и остави своя опонент сам срещу вратаря. Матидис шутира, но Владислав Стоянов спаси и изчисти в корнер.

След този епизод българите изнесоха играта в половината на домакините. В 72-а минута след продължително разиграване топката стигна до Занев, който шутира от над 30 метра, като топката прелетя над напречната греда. Две минути по-късно Бандаловски центрира отдясно и Стилиян Петров посрещна топката с глава от границата на малкия пеналт, но не успя да отбележи, тъй като стражът на домакините улови.

В 77-а минута Генков се измъкна зад гърба на противниковата отбрана и пробва изстрел от границата на пеналта, но върнала се защитник се хвърли на шпагат и изчисти.

Седем минути преди края при една контра на българите Стилиян Петров разпредели топката по десния фланг, където Манолев веднага подаде на резервата Ники Димитров, който с левия крак шутира от границата на наказателното поле, като топката премина над напречната греда.

До края на срещата нашите задържаха преднината си и заслужено се поздравиха с победата в тази контрола.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Кипър: Йоргалидис, Илия, Гарподис, Добрашинович, Хараламбус, Димитриу, Сачас, Павлу, Ефрем, Александру, Митидис

България: Вл.Стоянов, Бандаловски, К.Стоянов, Иванов, Занев, Гаджев, Ст. Петров, Манолев, Янев, М.Петров, Генков