Тим Кейхил не позволи на Ливърпул да се изкачи на върха в Англия

23:59
Ливърпул не успя да победи отбора на Евертън в градското дерби и двата отбора завършиха при резултат 1:1.

Първото полувреме премина при поделено надмощие като пропуски пред вратата направиха съответно Фернандо Торес и Тим Кейхил. Всичко по-интересно се разигра през второто полувреме.

Символичните домакини поведоха в резултата след далечен шут от около 30 метра на капитана Стивън Джерард в 68-а минута, който не остави никакви шансове на Тим Хауърд. Срещата изглеждаше решена в полза на тима на Рафаел Бенитес когато грешка в защитата, при изпълнено статично положение от страна на Артета, позволи на Тим Кейхил да изравни резултата в 87-а минута и да смълчи "Анфийлд".

Ливърпул остана втори в класирането с равен брой точки с Манчестър Юнайтед, но по-лоша голова разлика. Евертън е шести с актив от 33 точки.

Ливърпул - Евертън - 1:1
1:0 - Стивън Джерард - 68 мин
1:1 - Тим Кейхил - 87 мин

Ливърпул: Рейна, Карагър, Хупия, Шкъртел, Фабио Аурелио Шаби Алонсо, Джерард, Риера (89-Бабел), Каут, Кийн (67-Бенаюн), Торес (85-Лукас)

Евертън: Хауърд, Хибърт, Лескът, Ягиелка, Бейнс, Невил, Артета, Пиенар, Кехил, Осмън, Аничебе

manunited666
20.01.2009 12:59

Духавец_ а Юнайтед не са ли силни в решаващите двубой ? Ливърпуул са силни в тия двубой но само эа надъхване а не като реэултати !

BoBi_Levskara
20.01.2009 12:10

Нека продължават в същия дух Ливърпул.Х след Х ще е много добре.Миналата година точно по това време на годината когато Арсенал водеха с 5 точки пред Юнайтед направиха 5-6 поредни Х-са и се смъкнаха до 3-та позиция.Все пак рано е за пълен триумф.Да почакаме и да видим.Хубавото е че Юнайтед е вече фаовит номер за титлата в премиершип.

rado33
20.01.2009 10:45

Писна ми от страхливи треньори!!!Не може да правиш такива смени-какъв резултат пази,ужас!съра никога не би направил такова нещо.

angel_hi
20.01.2009 09:44

Мачът си беше чист Х.Ливера прави грешка след грешка и да стане шампион е малко вероятно,но още не ги отписвайте всичко може да се случи.Манчо,Ливера или Челси.Кои кого?*smile*

vladofidera
20.01.2009 08:14

Не може отбор, който гони първото място така по елементарен начин да пропилее постигнатото.Не можеш просто така да пазиш резултат.Грешката е в Рейна и нареденети пред него.Вярно че във футбола се случва всичко , но просто Ливърпул бяха задължени да вземат своето.Вече мисля че ще им е доста трудно.Ман.Юн е и с мач по малко и едва ли ще повторят грешката на претендентите.

dunavec__
20.01.2009 07:29

Рано е да се радвате манафи! Ливърпул тази година е шампион въпреки трудностите... и това ще го докаже на мизерното ви стадионче в директния двубой! Защото именно в такива решаващи двубои Ливърпул е доказал, че знае как да играе и как да докаже защо е най-големия отбор в Англия! *wink*

memorex
20.01.2009 06:59

Браво Vodno.Наистина ще има гол след гол ама във вратата на Мангалчестър

TZAR_DRUV
20.01.2009 01:31

големи смешковци са целия отбор на ливърпул и не разбират че единствения начин да станат шампиони е да преминат в Ман Ю (не че има шанс това да стане щото просто не струват) *joking*
GLORY GLORY MAN UTD

Bookie

Кво може да се каже за Looserpool?Днес за пореден път доказаха че имат играчи ,но им липсва силен треньор.Бенитес обърка и мача с Арсенал на "Емирейтс".Както тогава, така и сега не направи нужното за да може отбора му да бие.Добре че минали години имаха луд шанс та да може феновете на Ливърпул да си помислят ,че Бенитес е голям треньор.Просто да забравят ,че с този тъп испанец ще станат шампиони тая година.И следващите също.

napoli_fen
20.01.2009 01:29

Само да кажа че и Манчо няма да победи срещу Евертън.

napoli_fen
20.01.2009 01:26

Евертън е велик отбор, и доказа че могат да се преборят със всеки.Ако Хауърд си беше на голлинията ще ше да я хване със задник.

Miryo
20.01.2009 00:53

Браво на Ливърпул, показаха че напълно заслужават второто място *joking*

20.01.2009 00:29

И така сега ... фенове на Ливърпуул сега видяхте ли , вие се смяхте когато каэвахме , че Юнайтед ще бъде 1-ви до няколко кръга и че ще се борят отново эа титлата но на вас ви беше смешно и эабавно ... ето ви сега един смях *joking*

wba
20.01.2009 00:24

Вие говорите така щото Евертън изравниха.Ако не бяха изравнили нямаше да говорите,че е било грешка
Евертън са типичен англииски отбор.Когато има корнер за Евертън това за тях си е направо голова ситуация,защото много разчитат на центриранията.

AriesBG
20.01.2009 00:14

Напълно съм съгласен , че тактически сбъркаха като тръгнаха да пазят резултат при този тотален натиск който упражниха през второто полувреме.Освен това се виждаше че има пукнатини в защитата и така да избереш изведнъж да се дръпнеш назад...

leketoo
20.01.2009 00:12

Тази среща е показателна как един треньор (Бенитес) може да се, с извинение, ИЗАКА на срещата. За какво бяха тези безсмислени смени? Защо се смени Торес и в нападението остана само мудният и тромав Кайт? Кухо парче е и това си е! Кой пази Тик Кейхил, те се бяха подредили като леWCки в защита. Не са ли го гледали, преди няколко дена пак вкара победен гол с глава, както и много други. Ах-х-х-х-х защо Арсенал имат толкова контузени и проблеми *sad*

forsberg
20.01.2009 00:11

вина има целия отбор не само Шкъртел и най вече Рафа че позволи неговите играчи да се преберът и да пазят резултата ,поне аз така мисля