Милан подцени Бари и изпусна победата, Златан с червен картон (видео)

15:25
Отборите на Милан и Бари завършиха наравно в мач от 29-я кръг на италианската Серия "А". Двубоят на стадион "Джузепе Меаца" приключи при резултат 1:1.

През първата част на срещата играта бе равностойна, като полувремето дори завърши с гол аванс за гостуващия тим. В 39-а минута на мача унгарският нападател на Бари Гергели Рудолф се разписа за 1:0 след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

През второто полувреме съставът на Милан имаше смазващо превъзходство в игрови и териториален план. В 73-а минута обаче звездата на тима Златан Ибрахимович удари без топка противников играч, за което получи директен червен картон. "Росонерите" все пак успяха да стигнат до равенството в 82-а минута, когато след хубава флангова акция на Емануелсон, топката бе центрирана към Антонио Касано, който с премерен удар с десния крак вкара за 1:1. Пропуски за домакините през второто полувреме направиха почти всички полеви играчи.

Така Милан пропусна на излезе на 7 точки пред втория в класирането Интер, а сега разликата е 5 пункта. Бари пък продължава да търка дъното с едва 17 точки.