Бензема блести при лесен успех на Реал над Еркулес

22:53
Реал Мадрид победи Еркулес с 2:0 като домакин в среща от 28-я кръг на Примера дивисион.

В звезда на мача се превърна нападателят на домакините Карим Бензема, който заби и двата гола за своя тим.

В 24-а минута Йозил намери с пас в коридор Арбелоа в пеналта на гостите, а защитникът веднага прати топката към границата на малкия пеналт, откъдето с премерен удар Бензема преодоля вратаря на гостите Каталауд.

Десетина минути след почивката отново французинът овладя на левия фланг подаване на Ди Мария и нахлу в наказателното поле на тима от Аликанте, след което с удар от малък ъгъл пак матира Каталауд.

Така Реал Мадрид събра 70 точки и е само на четири пункта от лидера Барселона, който утре гостува на Севиля.