Дортмунд с трета загуба, Мицански потича за успех на К’лаутерн

18:49
Българският нападател Илиян Мицански потича 10 минути при успех на Кайзерслаутерн, който в битката си за оцеляване победи с 2:1 у дома с Фрайбург.

Гостите откриха резултата в 21-ата минута, когато при центриране от фаул Адам Немец си вкара автогол за 0:1. Същият този Немец обаче поправи грешката си в 33-ата минута, когато направи двойно подаване с Иличевич и отблизо разстреля стража на Фрайбург Оливер Бауман за 1:1. В 80-ата минута родният национал Мицански се появи в игра на мястото на голмайстора и на двете попадения до момента Немец. Във втората минута на добавеното време пък Ервин Ховер донесе победата на „червените дяволи”, след като вкара за 2:1 с прехвърлящ удар.  След успеха си К’лаутерн се изкачи на 12-о място във временното класиране с актив от 28 точки, докато Фрайбург е седми с 37 пункта.

Лидерът във временното класиране и почти сигурен шампион Борусия Дортмунд предложи пошла продукция при гостуването си на Хофенхайм и съвсем заслужено загуби с 0:1. Това бе трета загуба за „жълто-черните” от началото на сезона. Единственото и победно попадение за домакините отбеляза босненският национал Ведад Ибишевич, който в 64-ата минута направи двойно подаване с Бек и вкара топката във вратата на Роман Вайденфелер. Победата на Хофенхайм запази деветата му позиция с 37 точки, докато Борусия Дортмунд си остана начело със своите 61 пункта.

След достигането си до 1/4-финал в Шампионската лига Шалке 04 победи с 2:1 у дома Айнтрахт Франкфурт. В добавеното време на първата част вратарят на гостите Феерман фаулира Раул в наказателното поле и бе отсъдена дузпа, реализирана хладкръвно от другия испанец в редиците на „миньорите” Хосе Мануел Хурадо за 1:0. След почивката гостите стигнаха до изравняване след куриозен гол. Гръцкият бранител на Айнтрахт Гергиос Цавелас даде дълъг извеждащ пас от дълбочина в наказателното поле на „кралскосините”, където сънародникът му Теофанис Гекас успя да заблуди стража Мануел Нойер, че ще играе с топката, а тя в същото време влетя във вратата за 1:1. Домакините обаче все пак стигнаха до победата, след като в 84-ата минута при първото си докосване с екипа на Шалке 04 гръцкият нападател Ангелос Харистеас вкара за 2:1. Вратарят Нойер изпрати топката дълбоко в половината на Айнтрахт, където Рус не успя да играя с нея и тя достигна до Харистеас, който прехвърли Феерман. След победата Шалке 04 остана на десето място с 33 точки, докато Айнтрахт е 13-и с 28 пункта.

Волфсбург записа още една загуба под ръководството на Пиер Литбарски, след като падна у дома 1:2 от Нюрнберг. Още в 22-ата минута „вълците” успяха да поведат, след като Пекарик центрира отдясно и непокритият в наказателното поле н а гостите Марио Манджукич вкара първия си гол в Бундеслигата за този сезон – 1:0. „Франките” пък изравниха в добавеното време на първата част, когато Екичи центрира от фаул и Филип Волшайд с глава прати топката във вратата за 1:1. Във втората минута на добавеното време Екичи центрира от корнер и току що влезлият в игра Пер Нилсон забоде топката с глава във вратата за крайното 1:2. Загубата прати Волфсбург на 16-о място с 26 точки, докато Нюрнберг остана на шеста позиция с 36 пункта.