Ливърпул си тръгна с гол пасив от Португалия (видео)

21:51
Отборът на Спортинг Брага победи като домакин Ливърпул в първа срета от 1/8-финалите в турнира Лига Европа. Двубоят на стадион "АХА" приключи при резултат 1:0 за португалския тим.

Срещата започва с непрестанни битки в средата на терена, с които двата тима опитваха да установят контрол над събитията, но това не се отдаде на съперниците в началните минути.
В 17-а минута на мача обаче закъснял шпагат на  Сотириос Кириакос в наказателното поле на Ливърпул срещу Марсио Мосоро  доведе до дузпа за Спортинг. Зад топката застана Алан Осорио, който реализира с хубав изстрел по земя в долния десен ъгъл на Рейна. След това гостите опитаха натиск, но трудно успяваха да организират интересни атаки, докато Спортинг Брага парираше набезите им с отлична тактическа дисциплина. Последваха много силни минути за домакините, които в 38-а минута стигнаха до удар в напречната греда над Рейна, когато от воле от средна дистанция стреля защитникът Силвио.До края на първата част не се случи нищо по-интересно и двата отбора се оттеглиха на почивката при гол аванс за Брага.

Десет минути след началото на второто полувреме Кени Далглиш извърши първата си смяна, като на мястото на Кристиан Поулсен се появи нападателят Андрю Керъл. Много чисто положение изпусна Дирк Каут в 59-а минута, когато холандецът си поведе дълго топката и вратарят Артур улови. Раул Мейрелеш намери Каут пред наказателното поле на Брага в 68-а минута, а холандецът овладя добре и стреля, но Артур изби в корнер. След изпълнението му Кириакос стреля с глава, но неточно. Срещата продължи с игрово предимство на английския тим, но без да бъдат създавани опасности пред вратата на Спортинг Брага. До края на мача натискът на Ливърпул не даде резултат и домакините стигнаха до минималния успех.