Юве не успя да победи Лацио, остава на три точки от върха

23:32
Ювентус завърши 1:1 при гостуването си на Лацио и не успя да се възползва по най-добрия начин от грешната стъпка на Интер.

Домакините започнаха по-активно и в 24-а минута Кристиян Ледесма изведе "орлите" напред след пряк свободен удар и грешка на Манингер. Минута по-късно резултатът можеше да стане 2:0, но Горан Пандев пропусна отблизо.

В 29-а минута централният защитник на Ювентус Олоф Мелберг изравни с глава след корнер.

През второто полувреме и двата отбора имаха удобни възможности за гол. Никола Легроталие в 85-а минута уцели гредата след силен шут от далеч. В даденото от съдията продължение Паскуале Фоджа имаше претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

След равенството Ювентус е втори с 40 точки, на три от лидера Интер. Лацио е седми с 30 точки.