Реал Мадрид и рефера биха Осасуна

19:59
Реал Мадрид победи Осасуна с 3:1 в мач от 19-я кръг на испанската Примера.

Срещата започна лошо за "Кралския клуб", след като Некоуман откри за гостите в 20-а минута. След почивката Серхио Рамос в 50-а и Гонзало Игуаин в 64-а минута обърнаха мача в полза на "Белия балет". Съдията не свири чиста дузпа за Осасуна след нарушение на Пепе срещу Хуанфран. Реферът дори изгони футболиста на гостите с втори жълт картон за симулация. Ариен Робен в даденото от съдията продължение направи резултата 3:1.

Победата изкачи Реал Мадрид на второ място във временното класиране. Футболистите на Хуанде Рамос имат равен брой точки с третия Севиля – по 38, но головата разлика на "Кралския клуб" е по-добра.

Виляреал спечели очаквано с 2:0 срещу Майорка. Капдевия в 29-а и Роси от дузпа в 33-а донесоха трите точки за "Жълтата подводница".