Реал без Кристиано надви Сантандер в мач с две пропуснати дузпи

23:49
Реал Мадрид победи Расинг Сантандер като гост с 3:1 в мач от поредния кръг на испанската Примера.

И без контузения Кристиано Роналдо, "белия балет" се представи чудесно преди почивката. В 12-а минута центриране на Шаби Алонсо срещна гредата. Три по-късно пък Марсело бе изведен чудесно сам срещу стража на Сантандер, финтира го, но не успя да прати топката в празната врата. Надмощието на "кралския клуб" обаче даде резултат в 23-а минута, когато Емануел Адебайор вкара след чудесна многоходова комбинация. Четири по-късно пък Карим Бензема бе изведен чудесно през центъра на защитата и хладнокръвно реализира за 2:0. До края на първата част мадридчани пропуснаха още две чудесни възможности да решат всичко в мача.

Второто полувреме започна добре за Сантандер. Алонсо повали Дос Сантос в наказателното поле на Реал и реферът посочи бялата точка. Пинильос застана зад топката, но би много слабо, право в ръцете на Икер Касияс. Домакините не се отказаха и в 70-а минута Бакърджиоглу намали на 1:2. "Кралския клуб" обаче веднага реагира. Бензема бе изведен на удобна позиция отляво и вкара трети гол за своите. В 84-а пък Торехон фаулира Ди Мария и Реал получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Адебайор, но ударът му бе спасен от стража на Сантандер.