Манчестър Сити и Арсенал на 1/4-финал за ФА Къп след лесни победи

23:41
Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:0 в мач от 1/8-финалите на турнира ФА Къп и се класира за следващия етап от надпреварата.

"Гражданите" надиграха съперника си през първото полувреме и заслужено се оттеглиха на почивка с два гола преднина. Още в 5-а минута след центриране от корнер и леко разбъркване пред вратата на бирмингамци, оставеният непокрит Яя Туре от 2-3 метра прати топката в мрежата за 1:0. В 25-а авторът на първото попадение за Сити даде чудесен извеждащ пас за Марио Балотели и от чиста позиция нападателят не сгреши – 2:0. Вила успя да отправи 2-3 удара към стража на домакините, но не и да го затрудни сериозно.

След почивката гостите заиграха по-активно, но сякаш не вярваха, че са способни на обрат. Надеждите им окончателно бяха попарени в 70-а минута, когато Давид Силва бе точен за 3:0.

"Гражданите" ще срещнат Рединг на 1/4-финалите.

В мач-реванш от същия турнир, Арсенал разби Лейтън Ориент с 5:0 и се класира за следващия етап, където ги чака Манчестър Юнайтед. Три гола за успеха на "топчиите" вкара Никлас Бендтнер, а по един добавиха Маруан Шамак и Гаел Клиши.