Борусия Дортмунд тресна Байерн като гост, \"жълто-черните\" вече докосват титлата

21:21
Борусия Дортмунд победи Байерн Мюнхен с 3:1 като гост в среща от 24-я кръг на Бундеслигата.

Още в деветата минута Швайнщайгер изгуби топката в центъра на терена от Гроскрьойц. Халфът навлезе в половината на домакините и изведе Лукаш Бариос в коридор сам срещу Крафт. Нападателят на "жълто-черните" шутира с десния крак покрай вратаря за 0:1.

В 16-а минута след центриране на Рибери от корнер Луис Густаво от точката на дузпата с десния крак прати топката в горния ляв ъгъл на гостите, изравнявайки резултата.

Само две минути по-късно обаче, Нури Сахин изстреля истински снаряд с левия крак от границата на наказателното поле и препарира Крафт, извеждайки отново Дортмунд напред в резултата.

В 60-а минута след центриране от корнер Хумелс с глава оформи крайното 3:1 за Дортмунд.