Хамбургер и Шалке с ремита в Германия

18:34

Отборите на Хамбургер и Шалке 04 завършиха при равни резултати 1:1 съответно срещу Кайзерслаутерн и Нюрнберг.

Илиян Мицански не бе в състава на "лаутерите" за този двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата. Иначе двубоят започна добре за домакините, които откриха резултата в 18-та минута чрез Хлусек. Янсен обаче изравни в 55-та минута за крайното 1:1. Двубоят на Шалке у дома с Нюрнберг приключи при същия резултат. Там първи гол вкараха гостите чрез Хегелер, но гол през второто полувреме на Раул донесе точката за домакините.

Ето и останалите резултати от ранните мачове от програмата на Бундеслигата: Кьолн - Фрайбург 1:0, Хофенхайм - Майнц 1:2, Санкт Паули - Хановер 0:1. Довечера играят Байерн и Борусия Дортмунд в дербито на кръга.