Академик и Черноморец стартираха футболната пролет с реми

16:49
Академик София и Черноморец Бургас завършиха 1:1 на стадион "Славия" в мач от 16-я кръг на родната "А" група.

През първата част опасните ситуации пред двете врати почти липсваха, а двубоят се развиваше на ходом. "Акулите" владееха повече топката и се задържаха продължително в половината на съперника, но атаките им спираха някъде около дъгата на наказателното поле. В 32-а минута обаче гостите поведоха, след като Георги Андонов изпълни чудесно пряк свободен удар. До края на полувремето Академик организира 2-3 добри атаки, които обаче не застрашиха сериозно защитата на бургазлии.

След почивката мачът бе по-интересен. В 49-а минута след центриране от корнер Аспарух Василев с глава прати топката във вратата на Паскал Борел за 1:1. Последваха няколко опасни атаки и към двете врати, но нов гол не падна, а след 60-а минута срещата се разпокъса и навлезе в темпото от първата част. В крайна сметка, след равностойна игра, двата тима логично поделиха точките.