Ливърпул победи Спарта Прага и е на 1/8-финал в Лига Европа (видео)

21:49
Отборът на Ливърпул победи Спарта Прага в мач-реванш от 1/16-финалите в турнира Лига Европа. Двубоят на стадион "Анфийлд" приключи при резултат 1:0 за мърсисайдци и след 0:0 в първия мач англичаните продължават напред в турнира.

В началото на срещата домакините бяха по-активният отбор,но в първите 10-тина минуте не бяха създадени положения за откриване на резултата. Ливърпул бе близо го гола в 17-а минута, след като Киргиакос засече с глава центриране от корнер, но блестяща намеса на вратаря на Спарта запази статуквото. В следващите минути играта се пренесе изцяло в средата на терена, като липсваше надмощие на един от двата отбора. Нападателят на домакините Давид Нгог направи много сериозен пропуск в 37-а минута, когато Кайт му да де отличен пас, но изстрелът на французина бе слаб и стражът на гостите Блажек улови сигурно. До края на първото полувреме попадения така и не паднаха и тимовете се оттеглиха на почивката.

Малко след началото на втората част Ливърпул стигна до опасен изстрел от дистанция на Раул Мейрелеш, но топката премина в страни от целта. След тава Нгог пропиля нова добра възможност за домакините. В 55-а минута Спарта получи право на удобен пряк свободен удар фронтално срещу Рейна, но Марек Матейовски стреля в стената. Джо Коул отправи хубав удар по земя от границата на наказателното поле в 61-а минута, но стражът на гостите се справи безпроблемно. След това темпото се засили, като и двата отбора създаваха бърз атаки, но без чисти голови положения. Дирк Каут направи пореден пропуск за "червените" в 80-а минута, след като не успя да отбележи с изстрел от вратарското поле. Мърсисайдци най-сетне отбелязаха попадение в 86-а минута, когато холандският нападател Дирк Каут се разписа с глава. В добавеното време на мача нов фрапантен пропуск за домакините направи Нгог, но все пак Ливърпул стигна до победата и продължава напред в турнира.

Стартови състави:

Ливърпул: Рейна, Агер, Киргиакос, Кели, Уилсън, Лукас, Пуолсен, Мейрелеш, Коул, Кайт, Нгог