Меси върна Барса на пътя на победата (видео)

23:50
Барселона победи тима на Атлетик Билбао в мач от 23-я кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят на стадион "Камп Ноу" приключи при резултат 2:1 за каталунците.

Бяха минали едва 4 минути от началото на мача и Барса вече водеше в резултата. Тогава имаше пас към Даниел Алвеш, като след това топката достигна до Давид Вия, който от упор направи резултата 1:0. При ситуацията имаше съмнения за засада на бразилския краен защитник на домакините, която така или иначе не бе маркирана от съдиите. В 11-а минута пък баските организираха хубава флангова атака от ляво, която завърши с изстрел с глава на Маркел Сусаета в аут. Давид Вия получи отличен извеждащ пас от Бускетс в 26-а минута, но техничният прехвърлящ изстрел на нападателя срещна напречната греда на вратата на гостите. Нападателят на Атлетик Фернандо Лиоренте отправи страховит изстрел с глава в 37-а минута, но блестяща изява на вратаря на каталунците Пинто запази преднината на тима му. Последваха пропуски за Барса от страна на Бускетс и Меси.

Четири минути след началото на второто полувреме гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Бускетс фаулира Лиоренте в наказателното поле на Барса. Зад топката застана Андони Ираола, който реализира безпроблемно за 1:1. След това пък Меси премина през трима играчи на гостите и бе фаулиран в наказателното поле, но не последва дузпа за каталунците. Вратарят на гостите Горка Ирасиос извади чист гол в 70-а минута, когато Давид Вия стреля диагонално по земя, на се стигна само до корнер в полза на Барселона. В 78-а минута все пак домакините пробиха защитния вал на Билбао и след хубава триходова акция между Шави, Алвеш и Меси, аржентинецът вкара 25-о си попадения в Примера за сезона. До края на мача Барса продължи да има превъзходство и спечели срещата с 2:1.