Монпелие победи лидера Лил с гол в края

20:00
Отборът на Монпелие спечели с 1:0 домакинството си на лидера във френската Лига 1 Лил в двубой от 24-ти кръг на шампионата.

Единственото попадение на "Стад ля Мосон" отбеляза мароканският полузащитник на Монпелие Юнес Белханда в 84-та минута. По този начин тимът на Лил не можа да възстанови преднината си на върха в класирането пред своите преследвачи и остана с актив от 45 точки. Шампионите Олимпик Марсилия са на второ място с 42 точки, а Лион е на трета позиция с 41 точки.

Тимът на ПСЖ бе убедителен при гостуването си на Ница и спечели с класическото 3:0. Попаденията за столичани отбелязаха Людовик Жюли, Гийом Оаро и Силван Арман. С победата парижани също се намесиха в борбата за титлата, след като се изкачиха до четвърто място с актив от 41 точки. Отборът на Ница е на 17-то място, на две точки от зоната на изпадащите.