Бирмингам и Сток Сити продължават напред за ФА Къп

19:09
Елитните Сток Сити и Бирмингам се класираха за шестия кръг на турнира за Купата на Футболната Асоциация на Англия.

"Грънчарите" успяха да победят на своя "Британия стейдиъм" тима на Брайтън с 3:0, като за гостите поради лични причини не игра бившият български национал Радостин Кишишев.

Джон Карю откри резултата за 1:0 в 14-а минута, Джонатан Уолтърс увеличи на 2:0 в 22-а минута, а Райън Шоукрос сложи точка на спора в 43-а минута. Брайтън, които са лидери в класирането на Лига 1, са с цели 35 места по-надолу в йерархията на английския футбол от тима на Тони Пулис.

Бирмингам победи с 3:0, като също имаше за съперник тим от Лига 1 – Шефилд Уензди. "Кукумявките" са с 46 места по-надолу в йерархията от отбора от стадион "Сейнт Андрюс". Попаденията за тима на Алекс Маклийш вкараха Жан Басажур в 6-а минута, Обафеми Мартинс в 17-а минута и Дейвид Мърфи в 53-а минута.