Видима падна изненадващо от Спартак Плевен

18:16
Елитният Видима - Раковски допусна изненадваща загуба от Спартак Плевен с 1:2 в контролна среща, играна на тренировъчния терен на стадион "Раковски".

Футболистите на старши треньора Димитър Тодоров започнаха добре мача и откриха резултата в 16-та минута. Николай Цветков беше фаулиран в наказателното поле и реферът Георги Йорданов отсъди дузпа. Васил Велев изпълни точно и даде преднина на севлиевския отбор – 1:0. Видима-Раковски беше близо и до втори гол в 37-та минута, когато хубав изстрел на Николай Цветков срещна страничната греда.

В последните минути на първата част севлиевските футболисти намалиха оборотите, разконцентрираха се и допуснаха изравняване. Ивайло Емилов открадна топката от защитата, измъкна се сам срещу вратаря Ивайло Василев и хладнокръвно намери мрежата – 1:1. През второто полувреме младият отбор на Спартак, с треньор бившия футболист на Видима-Раковски – Красимир Бислимов, игра с много повече желание и отбеляза още един гол. В 64-та минута Васил Шопов наказа груба грешка в севлиевската отбрана и оформи крайния резултата – 1:2. В събота е последната контролна среща на Видима-Раковски преди началото на пролетния полусезон. Севлиевският отбор ще гостува на Светкавица в Търговище.