Масов бой прекрати контролата на Ботев със Спартак Пловдив

17:40
Последната предсезонна проверка на Ботев Пловдив срещу Спартак Пловдив бе прекратена една минута преди края при резултат 2:1 за "канарчетата", заради масов бой.

Бившият вратар на Ботев, който в момента играе в Спартак - Стефан Стойчев, бе провокиран от фенове на Ботев, които се намираха зад вратата му. Последва скупчване и ритници пред вратата на Спартак. Играчите на двата отбора се прибираха в съблекалните при резултат 2:1 за Ботев Пловдив. Първото полувреме беше равностойно и завърши при резултат 0:0, като двата отбора не направиха нищо запомнящо се. По-интересна бе втората част. Йордан Христов направи пробив от дясно, който завърши с центриране в наказателното поле, там влезлият като резерва Мартин Стефанов плонжира и с глава откри резултата за 0:1. Този гол активизира футболистите на Ботев и от този момент, до края на срещата те владееха инициативата. В 69-та минута Атанас Курдов изравни резултата на 1:1, след като спря с гърди центриране на Асенов и с удар от въздуха простреля Стефан Стойчев. Веднага след гола Атанас Курдов бе заменен от Ридван Хаджифейзула. Натискът на Ботев не спря до тук. В 70-та минута Иван Танчовски и Ирфан Юсеинов сътвориха гол-шедьовър. Танчовски направи страхотен рейд и премина през няколко противникови играчи, след което пусна към нахлуващия на скорост в наказателното поле Ирфан Юсеинов, който без да се бави стреля във вратата за крайното 2:1.