Нюкясъл надви Бирмингам на \"Сейнт Андрюс\"

09:21
Отборът на Нюкасъл победи Бирмингам с 2:0 като гост в отложен мач от 18-ти кръг на английската Висша лига.

"Свраките" поведоха в резултата още в самото начало на двубоя на "Сейнт Андрюс". Датският нападател Петер Ловенкрандс се разписа във втората минута след добро центриране на Хонас Гутиерес. Отново аржентинският национал Гутиерес асистира за второто попадение в 50-а минута, като голмайстор в случая бе Леон Бест. Футболистите на Бирмингам имаха няколко възможности за гол през втората част, но не успяха да ги реализират и двубоят завърши при резултат 2:0 за Нюкясъл.

С трите точки "свраките" се изкачиха с една позиция нагоре в класирането и вече са девети, докато тимът на Бирмингам остана на 14-о място.