Левски падна от Виктория Пилзен, Гара пропусна дузпа

19:12
Отборът на Левски загуби от чешкия Виктория Пилзен с 1:2 в поредната си контролна среща от подготвителния лагер в кипърския курорт Агиа Напа.

Срещата започна зле за българския отбор, след като още в 8-а минута Милиев извърши нарушение в наказателното си поле и бе отсъдена дузпа за Виктория. Зад топката застана Павел Хорват, чийто първи изстрел бе отразен от Акалски, но при добавката чехите поведоха в резултата. В 16-а минута Левски съумя да върне попадението, когато Владимир Гаджев центрира от пряк свободен, а Матондо вкара с глава. Сержиньо Грийн пък си изкара червен картон в 32-а минута за реплика със съдията и бе заменен на терена от Иво Иванов. Левски пропусна перфектна възможност да поведе в 37-а минута, когато Гара Дембеле получи шанс да вкара от дузпа, но френският нападател не успя да реализира.

Десет минути след началото на втората част Виктория Пилзен поведе, след като Резек отбеляза във вратата на Пламен Илиев от дузпа. До края на мача Левски бе по-добрият отбор, но не успя да изравни резултата.