ЦСКА надви румънския Васлуй

18:50
Отборът на ЦСКА победи румънския Васлуй с 2:1 в поредната си контрола от подготвителния лагер в турския курорт Сиде.

През първото полувреме на мача по-добрият отбор беше този на ЦСКА, но попаденията паднаха през втората част. Първо в 51-а минута за получаването на второ жълт картон от игра бе изгонен халфът Борис Галчен, но все пак на негово място влезе Коста Янев. Първото попадение за "армейците" реализира Грегъри Нелсън в 60-а минута, а 2:0 оформи Мишел Платини от дузпа. Самото изпълнение може да се определи на куриозно. В 70-а минута Мишел Платини бе фаулиран в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Зад топката застана Маркиньос, който стреля и вратаря спаси. Страничният рефер обаче сигнализира, че играч на Васлуй е влязъл в наказателното поле и дузпата трябва да се изпълни отново. И при втория опит удара на Маркиньос бе отразен, но страничният съдия пак сигнализира, че дузпата трябва да се бие за трети път. Тук нервите на треньора на румънците не издържаха о той нахлу на терена да се разправя с главният рефер. Около пет минути продължиха разправиите по терена, но все пак в крайна сметка зад топката застана Платини, който бе хладнокръвен и направи 2:0. Крайният резултат 2:1 бе фиксиран с гол на Тенйаниера в самия край на мача.

Стартови състави:

ЦСКА: Иван Караджов, Джузепе Акуаро, Румен Трифонов,  Апостол Попов, Йордан Минев, Тодор Янчев (к), Борис Галчев, Маркиньос, Грегъри Нелсън, Мишел Платини,  Четин Садула
Резерви: Благой Макенджиевм, Павел Виданов, Костадин Стоянов, Иван Бандаловски, Фабрицио Грило, Петър Стоянов, Коста Янев, Никола Радулович, Георги Амзин, Лукас Трекаричи, Владимир Бахъров, Станко Йовчев, Станислав Костов

Васлуй: Кучиак, Миланов, Пап, Фаркс, Балаче, Самартеан, Генчев, Костин, Георгиу, Адаилтон, Йеро Бело
Резерви: Гернаускас, Милисалиевич, Йованович, Анант, Пуг, Тенйаниера, Стефой, Балалур, Кампано

ЦСКА - Васлуй 2:1
1:0 - Нелсън, 60\'
2:0 - Платини, 77\'
2:1 - Тенйаниера, 90\'