Дембеле засенчи Курани и Воронин, Левски с първа купа за сезона

18:27
Отборът на Левски постигна страхотна победа с 3:1 над руския Динамо Москва и така спечели четиристранния приятелски турнир, който се провежда в кипърския курорт Агия Напа.

В сряда "сините" сразиха в полуфиналите чешкия Теплице с 2:1, докато Динамо елиминира сръбския Рад също с 2:1. За днешния двубой обаче се завърнаха националните играчи на Левски, което подсили силата на отбора. Новият малийски национал Гара Дембеле започна титуляр в атака, а зад него се завърна титулярният плеймейкър Дарко Тасевски. Титулярната атакуваща двойка на руснаците обаче бе впечатляваща - бившият немски национал Кевин Курани и екс-играчът на Ливърпул Андрий Воронин.

Още във 2-а минута обаче резултатът бе открит в полза на българския тим. Дембеле асистира на Тасевски, който вкара красив гол в горния ляв ъгъл на вратата на руснаците. Динамо обаче отвърна само минута по-късно с гол на Курани с глава. В 16-та минута дойде време и за новото попълнение Матондо да вкара първи гол за "сините". И този път Гара Дембеле бе архитект на гола. Той финтира няколко защитници и центрира отлично в наказателното поле, където Матондо засече топката с глава. Малко след това Грийн пропусна да направи 3:1 след спасяване на Голубов. В 33-та минута обаче Левски реши мача, като този път Дембеле запази цялата слава за себе си, вкарвайки страхотен гол. Той проби в наказателното поле на противника и с изключително прецизен удар нацели лявата греда, след което топката влезе във вратата. До края на полувремето имаше още една интересна ситуация. Динамо получи шанс да изпълни дузпа след спорен фаул на Мюлдер срещу Смолов. Митрев обаче спаси шута на Воронин.

През второто полувреме последваха смени в двата тима, от което падна качеството на играта и до нов гол не се стигна.