Испания с измъчена победа над Колумбия

09:26
Световният шампион Испания изтръгна минимална победа с 1:0 срещу Колумбия в контролен мач, игран на ст. "Сантяго Бернабеу" в Мадрид.

Въпреки че почти през целия мач имаха надмощие, испанците бяха далеч от блясъка, демонстриран на СП ЮАР 2010. Мачът отиваше към конфузно за домакините равенство, когато честта на Ла Фурия бе спасена от Давид Силва. Влязъл едва 10 минути по-рано на мястото на Шаби Алонсо, Силва реализира в 86-ата минута, прокарвайки топката покрай колумбийския вратар Давид Оспина.

Въпреки победата играта на испанците определено не задоволи, макар че ако в 15-ата минута Давид Вия не бе нацелил гредата, мачът можеше да се развие и под друг начин.

В контролните срещи, последвали СП ЮАР 2010, Ла Фурия досега се представя изключително слабо: 1:4 срещу Аржентина, 0:4 срещу Португалия, 1:1 срещу Мексико.