Франция наказа Бразилия в Париж

09:20
Франция победи Бразилия с 1:0 в приятелски мач, игран на "Стад дьо Франс" в Париж.

Срещата започна доста оспорвано, като почти през цялото първо полувреме бразилците имаха териториален превес. Усилията им обаче не дадоха резултат. В 40-ата минута "кариоките" останаха с човек по-малко, тъй като Ернанес получи червен картон заради фаул срещу Карим Бензема.

През второто полувреме ролите се смениха, като французите не пропуснаха да се възползват от численото си превъзходство. В 55-ата минута наложеното от тях надмощие се увенча с попадение на Карим Бензема. Стрелецът на Реал Мадрид, оставен непокрит в наказателното поле на Бразилия, отбеляза след чудесно центриране отляво на Жереми Менес: Франция - Бразилия 1:0.